TUR ASSIST 49 ülkede kendi şirketleri ve diğerlerinde anlaşmalı kurumları ile hizmet veren İspanyol Mapfre Grubu’na bağlı MAPFRE ASSISTENCIA’ın Türkiye şirketi olarak 1996 yılında kurulmuştur.

TUR ASSIST tarafından oluşturulan hizmet birimleri ağı, günümüze dek kalite, servis ve hacim anlamında gelişmiş ve bugün 8000’e yakın hizmet sağlayıcının oluşturduğu dev bir hizmet ağı haline dönüşmüştür. Bu hizmet ağına dahil olan çekici, kurtarıcı, rent a car, ambulans, ev onarım, otel, acente gibi firmalar düzenli denetim ve eğitimlerden geçerek en üstün standartlarda hizmet vermektedirler.

Türkiye’de başta sigorta, otomotiv ve finans olmak üzere pek çok sektördeki değerli kurumun 11 milyonu aşkın müşterisine 365 gün 24 saat hizmet sunan TUR ASSIST, oluşturduğu yaratıcı ürünler ve yenilikçi uygulamalar ile asistans sektöründeki lider konumunu, sağlamlaştırarak korumaktadır.

Her biri konusunda uzman TUR ASSIST operatörleri, son teknoloji ve çağdaş güvenlik sistemleriyle donatılmış çağrı merkezinde %99’un üzerinde müşteri memnuniyet oranıyla çalışmaktadır.

TUR ASSIST bağlı bulunduğu MAPFRE GROUP’un uluslararası deneyim ve uzmanlığını da arkasına alarak bugün Türkiye’de asistans hizmetlerinin yönünü belirlemektedir. Kurulduğu günden beri stratejik bir iş ortağı olarak gördüğü sigorta şirketlerinin hizmet kalitesi ve karlılığını arttırmak hedefi ile çalışmış, pazarın ihtiyaç ve eğilimlerini takip ederek geliştirdiği yenilikçi ürün ve projelerle asistans sektörünün lider şirketi haline gelmiştir.