ATAC Mühendislik Müşavirlik İnşaat Mad. San. ve Tic. Ltd. Temmuz 2000’de kurulmuştur. Şirketin ana kuruluş hedefleri, karayolu, demiryolu ve tünel projeleri ile atıksu, içmesuyu, vb altyapı projelerini, arazi etütleri ve zemin araştırma hizmetleriyle bir bütün olarak sunabilmektir.
Proje yönetimi ve talep hazırlanması konularının yanı sıra şirketimiz: teklif hazırlama, fizibilite hizmetleri, kesin/ara hesapların hazırlanması ve ilgili kesin/ara hakedişleri düzenlemek konularında müşavir olarak hizmet vermekte ve çözümler getirmektedir.

Kuruluş tarihimizden bu güne dek genç ve dinamik bir firma olarak, bu hedefler doğrultusunda büyümek ve genişlemek yolunda emin adımlar atarak büyük gayretle ilerliyoruz. Bu çabayla sunduğumuz Mühendislik Hizmetleri’nin kapsamını kendi hazırladığımız bilgi işlem yazılımları ile desteklemekteyiz.

Firmamız 2003 yılından bu yana ISO-9001 Kalite Sertifikasına sahip olup çalışmalarını ilgili kalite kuralları çerçevesinde yürütmektedir. Firmamız bu perspektif ile kısa süre içerisinde Karayolları Genel Müdürlüğü, Devlet Limanlar ve Hava Meydanları, Devlet Demiryolu İşletmeleri ve İstanbul Belediyesi ve İETT Genel Müdürlüğü ve diğer çeşitli saygın idareler nezdinde çeşitli ihaleler almış, üstlendiği işleri tamamlamış veya halen yürütmektedir.