PTT’den sigorta poliçesi satın alınabilecek. Hâlihazırda anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinin poliçelerini satan PTT 2018'de başlaması beklenen uygulama ile birlikte sigorta şirketi olarak faaliyet göstermesi bekleniyor.

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik 2018’de başlaması beklenen projenin ayrıntılarını NTV’ye anlattı. Bozgeyik, şöyle konuştu: “Bu alanda büyük yatırımlar yapıyoruz. Büyük bir projeyi hayata geçiriyoruz. Türkiye’nin bir sigorta platformu gibi güçlü bir altyapıyla her alanda sigorta faaliyetlerini arttırarak devam ettireceğiz. Gerek kasko olsun gerek de konvansiyonel sigortaların her alanında farklı projelerimiz inşallah 2018’de vatandaşlarımızla buluşturmuş olacağız.”

Fiyatlandırmayla ilgili soruyu da cevaplayan Bozgeyik “Bu rekabete açık bir saha olduğu için, fiyatlarımız rekabetçi olacak ve en uygun olacağını şimdiden öngörebiliriz. Vatandaşımızın bu sigorta alanındaki sıkıntılarını giderecek ve kolay erişimini sağlayacak Türkiye’nin her köşesinde 4 bin 500 şubemizle bu hizmeti vereceğiz” şeklinde konuştu.