Groupama Sigorta

1959 yılında T.C. Ziraat Bankası önderliğinde Başak Sigorta unvanı ile kuruldu. T.C. Ziraat Bankası'nın % 56.67'lik Başak Sigorta hissesi, 2006 yılında Avrupa'nın güçlü sigorta şirketlerinden Groupama tarafından saatın alındı. 2008 yılında özelleştirme sonrası Grup bünyesine katılan Türkiye'nin köklü sigorta şirketlerinden Güven Sigorta ile birleşmesini tamamladı. 30 Eylül 2009 tarihinden itibaren Groupama Sigorta ünvanını aldı.

Groupama Sigorta'nın Kasko, Trafik Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası ürünlerine Sigortam.net avantajlarıyla sahip olabilirsiniz.
Groupama Sigorta, İstanbul'daki Merkez, Kadıköy, Bakırköy Bölge Müdürlükleri ile Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana ve Trabzon'daki Bölge Müdürlükleri, Kıbrıs'taki Şube Müdürlüğü ve geniş acente ağına sahiptir.
Şirket şu an da Groupama Sigorta A.Ş ve Groupama Emeklilik A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Groupama Hizmet Anlayışı
Groupama hizmet anlayışı 'yakınlık' ve 'sorumluluk' üzerine kurulmuştur. 'Yakınlık' geniş acente ağı ile müşterilerinin yanı başında, onların ihtiyaçlarına en kısa sürede çözüm bulmak amacını; 'sorumluluk' ise karlılıkla büyümek için personelin yetkinlik ve teknik kapasitelerinin arttırılmasını, Groupama ile sinerjilerin geliştirilmesini sağlamak olduğu kadar, toplumu yakından ilgilendiren konularda sosyal sorumluluklar üstlenmek olacaktır. Ayrıca Groupama'nın Tarım Kredi Kooperatifleri ile yürüttüğü işbirliği tarım sektöründe önemli bir etkiye sahiptir.

Groupama Markası
Avrupa'nın liderleri arasında yer alan ve stratejik planları çerçevesinde Groupama'ya büyük önem veren Groupama, ilk kez logosunda kendi markasının önünde satın aldığı bir markayı kullanmıştır.
Groupama yetkilileri, Başak Sigorta ve Başak Emeklilik'in satın alma kararını bilinçli bir seçim olarak gösteriyor. Hem Groupama hem Başak markalarının kökeni, tarım sektörüne dayanıyor. Deneyim, yaygınlık gibi ortak güçlerin yanı sıra, 'Yakınlık ve Sorumluluk' Groupama ve Başak'ın paylaştığı temel ilkelerdir.
Yaygın acente ağıyla 'yakınlık'; müşteri odaklı sürdürülebilir büyüme hedefleriyle 'sorumluluk' ilkeleri çerçevesinde hizmet veren Groupama, markanın sloganını aynı değerler çerçevesinde belirledi : 'Yanınızda, yakınınızda.'

Groupama Ürün ve Hizmet Politikası
Groupama, inovatif anlayışla, ürün ve hizmetlerini müşteri ihtiyaçları doğrultusunda oluşturacaktır. Müşteri beklentilerinin eğilimlerini takip ederek talepten önce ihtiyaçları kavramaya ve yeni ürün ve hizmet çeşitleri geliştirmeye yoğunlaşacaktır.
Groupama Sigorta