Eureko Sigorta

Faaliyetlerine 1989'da başlayan Garanti Sigorta Mart 2007'de Eureko B.V. - Garanti ortaklığı neticesinde Eylül 2007'den itibaren Eureko Sigorta adıyla hizmet vermeye devam etmektedir. Ortaklık neticesinde Eureko Sigorta hisselerinin %80'i Eureko B.V.'ye, %20'si Garanti Bankası'na aittir. Genel merkezi İstanbul'da bulunan Eureko Sigorta, Türk sigortacılık sektörünün saygın ve tercih edilen bir üyesidir.

Eureko Sigorta'nın Kasko Sigortası ürünlerine Sigortam.net ayrıcalıklarıyla sahip olabilirsiniz.

Banka Sigortacılığında %23 Pazar Payı
Hayat dışı tüm branşlarda faaliyet gösteren Eureko Sigorta, banka sigortacılığının Türkiye'deki en etkin uygulayıcılarından biri olarak tanınmakta ve bu alandaki liderliğini %23'lük pazar payı ile sürdürmektedir. Garanti Bankası'nın yanı sıra Denizbank, Tekfenbank ve MNG Bank ile geliştirmiş olduğu sinerjik işbirliği, Eureko Sigorta'nın yurt sathına yaygın bir dağıtım ağına sahip olmasını ve yüzbinlerce müşteriye ulaşmasını sağlamıştır.
Eureko Sigorta, banka dağıtım kanallarının yanı sıra, yurt çapında yaygın acente ve broker ağı ile de müşterilerine sigortacılık hizmet ve ürünleri sunmaktadır.
2004 yılında Alternatif Dağıtım Kanalları da etkin satış kanalları arasına girmiş, 365 gün 24 saat çalışan Alo Eureko Sigorta, müşteri memnuniyetinin artmasında önemli rol üstlenmiştir.
Uluslararası reasürörler ile uzun yıllara dayalı, köklü ilişkileri olan Eureko Sigorta, Munich Re, Swiss Re, Maphre Re, Odyssey Re, Endurance gibi firmalar ile yoğun olarak çalışmaktadır. Şirket, ülkemizin en büyük reasürör firması olan Milli Re ile yakın bir işbirliği içindedir.

Yenilikçi Yaklaşım
Yenilikçi bir yaklaşımla şekillendirdiği iş stratejileri, riski doğru algılama yeteneği, portföy yapısı ve yüksek teknolojisi Eureko Sigorta'yı rakiplerinden ayırmaktadır. Sektörünün ilk 9 şirketi arasında yer alan Eureko Sigorta 'nın pazar payı 2006 yılında %4,43 olarak gerçekleşmiştir.

17. faaliyet yılını tamamlayan Eureko Sigorta, uyguladığı etkin pazarlama politikaları, hızlı ve kaliteli hizmet sunum kabiliyeti ve etik değerlere bağlılığı ile seçkinleşen; ülkemizin en zor ekonomik konjoktürlerinde dahi, istikrarlı ve sürdürülebilir bir performans gösteren bir kurumdur.
Eureko Sigorta